Teslimat ve İade

TESLİMAT VE İADE ŞARTLARI

Tanımlar ve Taraflar

Satıcı : BSM Bilgisayar Elek. Tur. İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

Organizatör : Etkinlikleri düzenleyen ve yöneten kişi ya da kurum. Organizatörler etkinlik mekanları, tiyatrolar, kulüpler olabileceği gibi şahıslar ve şirketler olabilir. İşbu satış ve kullanım şartları altında tüm düzenleyicilerin tamamından “Organizatör” olarak bahsedilecektir.

 

SATIŞ ŞARTLARI

 1. Satıcı organizatör değildir.

Satıcı etkinlik düzenleyen organizatörler adına yetkili bilet satış acentesi olarak hizmeti verir ve bunun için organizatörden bir hizmet bedeli alır. Satıcının etkinlik fiyatlarını belirlemek ve değiştirmek gibi hiçbir hakkı ve yetkisi olmayıp bunların tamamı organizatörlerin sorumluluğunda ve yetkisindedir.

 1. Birden çok bilet alımınız sınırlandırılabilir.

Adil bilet alımını sağlamak amacıyla, etkinliklerde bilet alımınız sırasında bilet sayısı sınırlandırması uygulanabilir. Böyle bir durumda işleminiz sırasında alabileceğiniz maksimum bilet adedi etkinlik sayfasında açıkça belirtilir. Maksimum bilet sayısının üzerinde bilet alındığının tespit edilmesi durumunda, satıcı tarafından bu biletlerin bir bildirimde bulunmaksızın iptal edilmesi hakkı saklıdır.

 1. Bilet satışları kesindir.

Etkinliğin iptal edilmesi durumu dışında satılan biletler değiştirilmez, iade edilemez, iptal edilemez, ücret iadesi talep edilemez.

Kural olarak, tüm bilet satışları kesindir. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15 (g) maddesine istinaden satın aldığınız biletlere dair cayma hakkınız bulunmamaktadır.

 1. Bileti kaybolmaya ya da çalınmaya karşı korumak sizin yükümlülüğünüzdedir.

Bilet, hangi yolla alınmış ve saklanmış olursa olsun (satıcı tarafından basılabilir, kullanıcının mobil telefonuna elektronik olarak gönderilebilir, kullanıcı tarafından çıktısı alınabilir, ya da başka bir yol kullanabilir) biletin muhafazası bilet alanın yükümlülüğündedir. Biletin hasar görmesi, elektronik yolla kopyalanması, çalınması, kaybolması, imha olması durumunda bilet değiştirilmez, yeniden gönderilmez ya da yeniden basılmaz, ücret iadesi de yapılmaz.

 1. Satın alınan biletler ticari amaçlarla kullanılamaz.

Organizatör tarafından açıkça belirtilen durumlar haricinde satın alınan biletlerin yeniden satılması; daha yüksek bir fiyatla teklif edilmesi; reklam, çekiliş, yarışma gibi promosyon faaliyetleri gibi ticari amaçlar için kullanılması yasaktır. Biletin satıcı üzerinden alımı sırasında ödenen toplam bedelden daha yüksek bir fiyatla satılmasının ya da buna teşebbüs edilmesinin tespit edilmesi durumunda, ücret iadesi gibi hiçbir talebe hak kazandırmaksızın, satıcının ya da organizatörün bileti iptal etme ve zararının tazmin edilmesini talep etme hakkı saklıdır.

Elektronik biletlerin birden çok kopyasının çıkartılması mümkündür. Bu nedenle, satıcı tarafından biletleri satılan bir etkinlik için satıcı tarafından yetkilendirilmeyen hiçbir kişi ya da kuruluştan asla bilet alınmamalıdır.

 1. Biletler tükenebilir, satışa kapatılabilir ya da ilave biletler yeniden satışa açılabilir.

Satıcı satılabilecek bilet adedi konusunda herhangi bir garanti veremez. Biletlerin satışı, kapasite düzenlenmesi ve benzeri konuları için satıcının bir yaptırım gücü yoktur, bu konu organizatörün yetkisinde olup, satıcı sorumlu tutulamaz.

 1. Organizatörler etkinlik kuralları belirleyebilirler.
  1. Etkinlik mekanına dışarıdan yiyecek – içecek sokmanız organizatör tarafından yasaklanabilir.
  2. Etkinlik mekanına hayvan sokulması organizatör tarafından yasaklanabilir.
  3. Etkinlik mekanında zaman zaman güvenlik araması yapılabilir.
  4. Etkinlik tarihi değiştirilebilir.
  5. Etkinlik mekanına fotoğraf makinesi veya diğer kayıt cihazlarının sokulması organizatör tarafından yasaklanabilir.
  6. Organizatör tarafından bilet sahibine bilet alımı sırasında belirtilen yerden farklı bir yer verilebilir.
  7. Organizatör tarafından belirlenmiş etkinlik kurallarını ihlal etmeniz durumunda etkinlik mekanı yetkilisi veya organizatör sizi içeri almayabilir ya da dışarı çıkmanızı talep edebilir.
 2. Etkinlik tarihleri değişebilir, etkinlikler iptal olabilir.

Etkinliklerin gerçekleştirilmesinden organizatör sorumludur. Herhangi bir etkinliğin, herhangi bir sebeple organizatör tarafından tarihinin değişmesi ya iptal edilmesi mümkündür. Böyle bir durumda satıcının hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Aynı şekilde, böyle bir durumda bilet sahibinin haberdar edilmesi tamamen organizatörün sorumluluğundadır, zamanında veya etkinlik saatinden önce haberdar olunmaması durumunda satıcı sorumlu tutulamaz.

 1. Ücret iadesi

Tarihi değişen ya da iptal olan etkinlikler ile ilgili organizatörler ücret iade şartlarını kısıtlayabilirler. Ayrıca, hiçbir ücret iadesi ya da bilet değişikliği olmaksızın programda değişiklik yapabilirler. Geri ödemeler konusunda organizatörün belirlediği son iade talebi tarihlerine ve diğer talimatlara uyulması sizin sorumluluğunuzdadır. Organizatör tarafından belirlenen iade tarihleri dışında bilet ve/veya bedel iadesi yapılamaz. Bu kapsamda satıcı hiçbir sorumluluk üstlenmemektedir.

 1. Kimlik ibraz etmeniz, referans numaranız ve/veya cep telefonu numaranızı vermeniz istenebilir.

Satıcı üzerinden bilet satın alınması sonucu aşağıdaki işlemler için kimlik ibrazı ya da ilave bilgiler etmeniz istenebilir.

Basılı bilet talep etmeniz durumunda, biletiniz kurye ile adınıza gönderilecek ve kurye tarafından kimlik kontrolü yapıldıktan sonra imza karşılığı biletiniz teslim edilecektir. Başka bir isme biletin teslim edilmesi mümkün değildir.

Satıcı tarafından işletilen bir gişe ya da satış noktasından hali hazırda yapmış olduğunuz bir işlem ile ilgili olarak, güvenlik amacıyla işlem yapan kişinin kontrolüne yönelik olarak kimlik ibraz etmeniz istenebilir. Cep telefonu bilginiz ve işlem referans numaranız sorulabilir. Aksi durumda işlem yapılması mümkün olmayabilir.

Satıcı ile telefon üzerinden yapılacak görüşmelerde kimlik bilgileriniz, referans numaranız ve/veya cep telefonu numaranız teyit amaçlı sorulabilir. Aksi durumda işlem yapılması mümkün olmayabilir.

 1. Diğer Hükümler

Satıcının biletlere, bilet satışlarına, etkinliklere ilişkin yükümlülüğü ve taahhüttü bilet satışı sırasında aldığı bilet bedeli ve hizmet bedeli ile sınırlı olup başkaca bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüm müşteriler satıcının sorumluluğunun bu madde ile sınırlı olduğunu, hangi şart ve ad altında olursa olsun, satıcının işbu maddede yer alan sorumluluk limiti dışında sorumlu tutmayacaklarını kabul etmişlerdir.

KULLANIM ŞARTLARI

 1. Site yasalara uygun olarak kullanılmalıdır.

Siteye erişen her ziyaretçi ya da kullanıcının site üzerinde yaptığı tüm işlemlerin yükümlülüğü ve bu işlemlerin yol açabileceği hukuki sonuçların sorumluluğu münhasıran kendisine aittir. Satıcı bu kullanım işbu kullanım şartlarına aykırı hareket edilmesi durumunda 3. Kişilerin uğrayacağı zararlardan sorumlu tutulamaz. Aynı şekilde, satıcı işbu kullanım şartlarına aykırı hareket edilmesi durumunda 3. Kişilerin uğradığı zararlar sonucu herhangi bir hukuki işleme, sonuca ya da yaptırıma maruz kalırsa ve/veya sorumlu tutulursa, bu duruma yol açan kullanıcı ya da ziyaretçiler kullanım şartlarına aykırı hareketlerinden kaynaklanan satıcının doğrudan ya da dolaylı tüm zararlarını derhal tazmin edeceklerini kabul ederler.

Sitemize izin alınmadan bağlantı verilemez, çerçeve(frame) içine alınamaz, site üzerinde otomatik ya da manuel prosesler çalıştırılamaz, robot ve benzeri yazılımlar kullanılamaz.

Sitemizin çalışmasına engel olmak amacıyla herhangi bir girişimde bulunulamaz, bu amaçla hiçbir alet ve yazılım kullanılamaz. Sitemiz sunucularına ve/veya altyapısına kişisel bilet alma işleminin doğasına uygun olmayacak büyüklükte yük getirilemez.

İşbu şartlara aykırı davranılması durumunda satıcı ve servis sağlayıcıları tarafından gerekli tüm tedbirler alınarak, işlem yapanların kimliği hakkında araştırma yapılacaktır. Ayrıca konu hakkında her türlü hukuki ve idari yollara başvurulacaktır.

 1. Telif haklarına uyulmalıdır, içerik hukuka aykırı olmamalıdır.

İnternet sitemiz üzerinde yer alan metin, resim, video, ses gibi tüm içeriklerin, kullanılan yazılımların lisans hakkı satıcıya ve/veya satıcının iş ortaklarına aittir. Telif hakları mevzuatı uyarınca, bu materyallerin kopyalanması, çoğaltılması, yayınlanması yasaktır. Bu materyaller sadece kişisel kullanımız için olup, herhangi bir amaçla kopyalamayacağınızı, değiştirmeye çalışmayacağınızı, yayınlamayacağınızı, dağıtmayacağınızı, benzerlerini oluşturmayacağınızı, yasadışı bir işleme tabi tutmayacağınızı kabul etmektesiniz.

Satıcıya gönderilen tüm bilgi, belge ve içeriğin tüm sorumluluğu gönderene ait olup, herhangi bir şekilde 3. Kişiler tarafından satıcıya sağlanan materyallerin tüm taahhüdü ve sorumluluğu ilgili 3. Kişiler üzerindedir. Satıcı 3. Kişiler, iş ortakları, kullanıcıları, reklam verenleri, sponsorları gibi kendi dışındaki tarafların sağladığı ve/veya onlar aracılığıyla yayınlanan hiçbir materyalden sorumlu tutulamaz.

 1. Satıcı kendi kontrolünde olmayan içeriklere bağlantılar içerebilir.

Satıcı internet sitesi üzerinde başka kişi ve/veya kuruluşlarca işletilmekte olan içerik ya da sitelere bağlantılar verebilir, içerik gösterebilir, yönlendirme yapabilir. Ancak bu durumda da satıcı kendi inisiyatifinde olmayan bu içerikle ilgili olarak herhangi bir sorumluluk almaz, bir taahhütle bulunmaz. Bu sitelerle yapılan bilgi alışverişlerinde, ilgili sitelerin gizlilik ve kullanım şartlarından satıcı sorumlu değildir.

 1. Site içeriği değişebilir, durabilir, hizmetler dondurulabilir.

Satıcı bakım, güncelleme ve bunlarla sınırlı olmaksızın tamamen kendi inisiyatifinde olarak vermiş olduğu hizmetleri durdurabilir, iptal edebilir.

Aynı şekilde, satıcı tamamen kendi inisiyatifinde olarak site içeriğini ve/veya kullanıcı bilgilerini silebilir, erişimini engelleyebilir, değiştirebilir.

Satıcının hizmetleri ile ilgili yaptığı bu kesintiler, değişiklikler veya yukarıda belirtilen diğer işlemler ile ilgili olarak ziyaretçi ve kullanıcılarına karşı önceden bilgi vermek de dahil olmak üzere herhangi bir sorumluluğu yoktur.

 1. Satıcı Beyanı

Satıcı hizmet kalitesinin korunması için makul olan tüm çalışmaları yapar. Ancak satıcı bu hizmetlerin sürekliliği, kalitesi, hatasız ya da noksansız olacağı ya da bu hizmetlerin kullanılmasından alınabilecek sonuçlar ile ilgili hiçbir garanti vermez. Sitenin, yazılımların ve satıcı tarafından sağlanan hizmetlerin kullanılmasından kaynaklı olarak ziyaretçilerin, kullanıcıların ve/veya 3. Kişilerin uğrayabileceği zararlardan satıcı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 

SON HÜKÜMLER

Bu şart ve koşulların ihlali halinde satıcı tarafından ihlal edenler aleyhinde yasal işlemlere başvurulabilir, sitenin ve hizmetlerin kullanımına engel getirilebilir, teslim edilmiş olan hizmetler (biletler, vb.) iptal edilebilir.

Sitenin kullanımı, bilet satış işlemleri ve/veya işbu şart ve koşulların uygulanması sırasında herhangi bir uyuşmazlık durumunda uyuşmazlıkların çözümü Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına tabidir. Biletinizi satın almadan önce sözleşme hükümleri ve içeriği konusunda, tüm tüketiciler satıcı tarafından önceden bilgilendirmiş olup, bileti satın alarak ve siparişi onaylayarak, işbu sözleşmenin düzenlemeleri hakkında tarafınıza ön bilgilendirme yapıldığını da kabul etmiş sayılacağınızı bilmenizi isteriz. Bu madde yazılı delil vasfında ispat vasıtasıdır.

Sözleşmeden kaynaklı tüm uyuşmazlıklarda İstanbul (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olacaktır. İşbu hüküm, “yetki sözleşme” mahiyetindedir.

Pcmatik.com.tr’ yi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.